0
0
phone-icon
095-488-83-96 Замовити дзвінок

Терморезисторні фітинги TRANS-QUADRO

Терморезисторні фітинги для поліетиленових труб, їх застосування та технічні характеристики

Сучасні трубопроводи чи то з металу, пластику(поліетилену) завжди вимагали сполучні елементи, у професійній сфері їх називають ”фіттинги” чи ”fittings”. Фітинги це різного роду сполучні деталі між трубами: муфти, відводи (коліни), трійники, хомути чи перехідники. Завдяки існуванню фітингів будь-який трубопровід можна збирати чи розбирати наче ”конструктор”, але є обмеження: фітинги бувають роз'ємні та нероз'ємні – зварив та забув. Компанія ІВАН ТРЕЙД займається фасоніною для поліетиленових труб ПЕ100, а саме терморезисторними фітингами. Цей вид деталей є нероз'ємні деталі під зварювання спеціальними апаратами – тобто. після процесу терморезисторного зварювання ви вже не можете реконфігурувати або щось змінити, тому що фітінг вже буде припаяний безпосередньо до труби. Цей тип фітингу ще називають із заставними електронагрівачами - при виробництві будь-якого термо фітинга в процесі лиття додається мідний дріт по всій площі зварювання. Професійні монтажники вважають за краще використовувати терморезисторні фітинги через їхнє простого використання і можливість автоматизувати зварювальний процес. Застосовуються в мережах транспортування питної води, технічної води та газопостачання. Поняття "SDR поліетиленових труб" застосовується і до комплектуючих, звичайно. Основна лінійка деталей йде в стандартному співвідношенні (SDR) 11, а ось муфти бувають як СДР11, так і СДР 17.

Що ж означає цей SDR?

Це співвідношення зовнішнього діаметра до товщини стінки. Візьмемо для прикладу відведення терморезисторний діаметр 110 мм, товщина стінки у нього йде 10 мм, і виходячи з цих даних його SDR = 11 (110/10=11). SDR 11, у свою чергу, позначає максимальний можливий робочий тиск трубопровідної системи ПЕ труб. Для води це 16 атмосфер, для газу 10 атмосфер. У типорозмірі SDR17 це 10 атм. та 6 атм. відповідно.

Яка таблиця діаметрів поліетиленових фітингів?

Коліна (повороти) PE100 під 45 і 90 градусів: 20...225. Редукції (або редукційні переходи): з 25-го діаметра по 160-й діаметр. Трійники сполучні або редукційні: з 25-го діаметра до 160-го діаметру. Сідлові трійники (фурнітура для врізання в поліетиленові труби – врізка може бути і під тиском): 40…400 діаметри з різними виходами, переважно 32 мм, 63 мм, 110 мм. Заглушки терморезисторні: 20...160.

Як вибрати найкращого виробника терморезиторного фітингу?

Компанія ІВАН ТРЕЙД знаходиться в Києві і вже багато років є великим дилером польської торгової марки ”TRANS-QUADRO”. Купити терморезисторні фітинги Транс-квадро можна з нашого складу або замовити відправку транспортною компанією. Сполучні фітинги Транс Квадро це дуже ходові деталі, їх буквально знає кожен монтажник, або хоч би чув про них. Завозяться до країни з 2004 року і безперечно перебувають у ТОП3 з використання України. На нашому сайті ви можете ознайомитись з каталогом поліетиленових деталей TQ (скороч. TRANS-QUADRO) у розділі ”Прайс-листи”, там же ви знайдете докладну вартість та оптові ціни на продукцію. Не лукавитимемо, але ТОП3 також поділяють фітинги Georg Fischer і FOX fitting. Фітинги Джордж Фішер - це великий світовий бренд найвищої якості, але в той же час GF - це фітинги не про ціну, а про бренд, тому вони невиправдано дорогі, але свій покупець у них є. До речі, каталог georg fischer складається з меншої номенклатури, ніж той самий TQ. Прямим конкурентом Транс Квадро є польський бренд FOX – сказати по ньому, за великим рахунком, нічого, оскільки торгова марка фокс завозиться з 2017 року і покупець ще не до кінця їй довіряє. До хороших виробників також можна віднести FRIALEN, AGRU (Агру), UNIDELTA та PLASSON (Плассон), останні є найдорожчими з усіх перерахованих вище та завозяться з Ізраїлю. Окремо варто згадати українського виробника Пласт Фасон (скорочено ПФ) із міста Тернопіль. Дуже демократична ціна, середня якість, а найголовніше – український виробник. Підіб'ємо підсумок - вибрати виробника не легко і багато залежить від ціни, але фірми виробники полімерних фітингів бувають різні, і кожна фасоніна знаходить свого покупця.

Монтаж терморезисторного фітинга

Для початку ви повинні розуміти, що процес терморезисторного зварювання не з легких, і ”можливо варто віддати цю роботу майстрам-монтажникам? Якщо ж ви зважилися самостійно паяти поліетиленові труби, то для початку вам потрібно придбати або взяти в оренду зварювальний терморезисторний апарат, якому вистачить потужності щоб зварити діаметр вашого фітинга. Ми займаємося апаратами "Оптіма 231-М" та апаратами "Дарфін МС-250". Оптима має сканер і працює по 400й діаметр включно, а Дарфін працює в діапазоні від 20мм до 250мм.

Який порядок паяння поліетиленових труб за допомогою терморезисторного зварювальника?

  • заміряти глибину входження труби у фітинг (глибина входження заміряється лінійкою вглиб до стопора посередині деталі) + поставити позначку білим маркером із запасом пару сантиметрів;
  • зачистити шкребком раніше зазначену зону зварювання. Зачищається злегка, без особливих зусиль, приблизно 0.5мм-1мм оксидного шару; знежирення зони зварювання та внутрішньої частини фітинга спиртом; стикування фітинга з трубою. Найважливіше, що фітинг потрібно засунути до упору. Як це визначити? Для цього раніше глибина відзначалася маркером, це буде орієнтиром. Також фітинг повинен бути зафіксований і не бути на вигині;
  • підключення клем зварювального апарата;
  • ручне введення параметрів зварювання або сканування штрих-коду. На кожному фітингу він є. З важливих параметрів це вольтаж (V), час зварювання та час остигання;
    Для будь-якого роду консультації та допомоги у підборі продукції, складання кошторису або виставлення рахунку-фактури Ви можете звертатися до нас у будь-який робочий час (”Контакти”).